Výměna oleje v automatické převodovce
  • 1385
  • 0

Výměna oleje v automatické převodovce

Nejčastější příčinou poruchy automatické převodovky je opotřebovaný olej.

Olej v automatické převodovce by se měl měnit každých cca 60,000 najetých kilometrů. Případně každé 2 -4 roky.

Jakýkoliv olej ztrácí časem a používáním své vlastnosti, stává se opotřebovaným a nevhodným pro další používání. Když nastane opotřebení oleje, je třeba ho vyměnit, protože už neslouží tak jak by měl. Olej v motoru je měněný v pravidelných intervalech a uživatelé motorových vozidel se nad tímto faktem vůbec nepozastavují.

Proto doporučujeme provést změnu tekutiny v pravidelných intervalech. Umožní vám, aby vaše řazení plynule probíhalo a zajistilo delší životnost převodovky.

Pro výměnu oleje používáme profesionální přístroj pro výměnu oleje v automatických převodovkách. Přístroj umožňuje v automatickém procesu odebrání opotřebeného oleje. Následuje proplach a naplnění novým olejem.

U řady převodovek je třeba olej odčerpat či oddělat část převodovky, která obsahuje filtr a celou část vyměnit.

Pokud si nejste jisti, jak vypadá zdravá převodová kapalina, koukněte na obrázek.

V podstatě by však měla být zdravá převodová tekutina červená, i když tekutina s malým věkem bude tmavší, což je ve většině případů v pořádku. Olej, který je hnědý / černý nebo má spálený zápach, by měl být co nejdříve vyměněn. Měli byste také hledat jakékoliv nečistoty v kapalině, jako jsou kovové hobliny, nečistoty nebo nečistoty. Pokud nějaké objevíte, znamená to, že by měla být tekutina vyměněna a filtr nahrazen.

 

© Copyright 2023 - Petr Rosenkranc